İktidarın toplumu kutuplaştırma, sevgisizleştirme, kindarlaştırma politikaları; sadece insanlara değil bu topraklardaki cümle canlıya da zulüm olarak dönmeye devam ediyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi’nde yaşanan hayvan katliamına dair görüntü ve belgeler, ne yazık ki bu durumun son örneği oldu.

Şehrin sokaklarından toplanan ya da sahipleri tarafından barınağa bırakılan köpeklerin sistematik bir şekilde öldürüldüğü, ilaç verilerek uyutulan köpeklerin daha sonra çöp torbalarının içinde yine Büyükşehir Belediyesine ait Çöp Toplama İstasyonu’na bırakıldığı ve burada belediye araçlarıyla preslendiği ortaya çıktı.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ

OdaTV haber portalında belge ve görüntülerle ispatlanan bu skandala dair itiraflarda bulunan bir belediye çalışanı, Ocak 2018’den bu yana bu şekilde 500’e yakın köpeğin katledildiğini anlattı. “Gördüklerimden sonra uyku uyuyamaz oldum” diyen bu çalışan, belediyenin köpekleri öldürülme yöntemleri arasında aç bırakarak birbirini parçalar hale gelmelerine yol açmanın da olduğunu itiraf etti.

Eğitim-İş olarak bu alçaklığa karşı bayrak açıyoruz. İnsanı seven bir nesiller yetiştirmenin, doğayı ve hayvanı seven insanları çoğaltmaktan geçtiğini bilen eğitimciler olarak, bu vahşete karşı başkaldırıyoruz.

Masum hayvanlara işkence eden alçakların, savunmasız insanlara işkence yapma fırsatını henüz bulamamış caniler olduğunu biliyor ve bu caniler hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz. Ne olursa olsun bu katliamın peşini bırakmayacağımızı ilan ediyoruz.

2013’te şaşalı törenlerle açılan 150 bin metrekarelik bu yaşam alanında hayvan katliamını, sırf tesisler daha temiz görünsün ve şehir merkezinde daha az sokak hayvanı bulunsun diye emreden yetkiler, hem yargı önünde hem de halkın vicdanında hesap verecektir!

SİYASİLER SAMİMİYETİNİ GÖSTERMELİ

Dileğimiz odur ki mensubu oldukları siyaset tarafından da ibret-i alem olması için yaptırıma tabi tutulsunlar. Her seçim öncesinde daha önce oraya iliştirilen bir hayvancağızın başını okşarken medyaya boz veren siyasilere sesleniyoruz:

Aynı zamanda partinizin bayrağını taşıyan bu ahlaksızlar, sizden de götürecektir. Bu ahlaksızlığa, vicdansızlığa karşı bir girişimde bulunmazsanız, katliamın ortağı olacaksınız.

Eğitim-İş olarak tüm duyarlı yurttaşlara da sesleniyoruz: Çocuğunuzun ileride kafesteki kuşu şemsiyenin ucuyla dürten bir insan olmasını değil; doğaya, onun barındırdığı tüm canlılara ve insanlığın kazanımlarına saygı duyan bir birey olmasını istiyorsanız, siz de sessiz kalmayın! Bu dik ve vicdanlı duruş, evlatlarımıza, geleceğimize ve vatanımıza borcumuzdur. Katliamı yapan belediyenin taşıdığı siyasi bayrağın altındakilerin sıkça dediği gibi: “Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır!”

                MERKEZ YÖNETİM KURULU 

Başa dön tuşu